Η επίσκεψη στην Κίσαμο είναι μοναδική εμπειρία. Η γνωριμία με την επαρχία δεν έχει να κάνει μονάχα με το ζεστό και φωτεινό ήλιο, την κρυστάλλινη θάλασσα, τα φαράγγια, την παρθένα γη, την μεγάλη χρονική διάρκεια διακοπών σας στην περιοχή. Η γνωριμία με την επαρχία Κισάμου είναι ταυτόχρονα κι ένα ταξίδι στην μακραίωνη ιστορία της, τον πολιτισμό, την παράδοση, τα ήθη και έθιμα, την φιλόξενη ψυχή των ανθρώπων της....Όσοι δεν μπορείτε να το ζήσετε... απλά κάντε μια βόλτα στο ιστολόγιο αυτό και αφήστε την φαντασία σας να σας πάει εκεί που πρέπει...μην φοβάστε έχετε οδηγό.... τις ανεπανάληπτες φωτογραφίες του καταπληκτικού Ανυφαντή.

Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2016

ΑΟ ΚΙΣΑΜΟΥ ΚΑΙ ΓΥΡΟΣ ΣΗΤΕΙΑΣ

Με τη καλύτερη δυνατή εμφάνιση ξεκίνησαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις οι αθλητές του Α.Ο Κισάμου στους αγώνες με την επωνυμία "Γύρος της Σητεία"οι οποίοι διεξήχθησαν την Κυριακή 18/12 και συμμετείχαν δρομείς από όλα τα σωματεία της Κρήτης καθώς και ορισμένοι από τους καλύτερους αθλητές μεγάλων αποστάσεων από την υπόλοιπη Ελλάδα.
Για τον Α.Ο Κισάμου ο Θοδωρής Χατζογιαννάκης, στο μοναδικό μη δρομικό αγώνισμα που διεξήχθη, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στη σφαιροβολία εφήβων  με βολή στα 11.57 με σφαίρα 7 κιλών, επίδοση που αποτελεί ατομικό ρεκόρ.
Σπουδαία εμφάνιση και για τον Άγγελο Καραμέτα ο οποίος με χρόνο 6.08.38 κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 2.000μ των γυμνασίων αλλά και για την Πόπη Νικολακάκη όπου με χρόνο 19.39.22 τερμάτισε στην 4η θέση στα 5.000μ γυναικών.