Η επίσκεψη στην Κίσαμο είναι μοναδική εμπειρία. Η γνωριμία με την επαρχία δεν έχει να κάνει μονάχα με το ζεστό και φωτεινό ήλιο, την κρυστάλλινη θάλασσα, τα φαράγγια, την παρθένα γη, την μεγάλη χρονική διάρκεια διακοπών σας στην περιοχή. Η γνωριμία με την επαρχία Κισάμου είναι ταυτόχρονα κι ένα ταξίδι στην μακραίωνη ιστορία της, τον πολιτισμό, την παράδοση, τα ήθη και έθιμα, την φιλόξενη ψυχή των ανθρώπων της....Όσοι δεν μπορείτε να το ζήσετε... απλά κάντε μια βόλτα στο ιστολόγιο αυτό και αφήστε την φαντασία σας να σας πάει εκεί που πρέπει...μην φοβάστε έχετε οδηγό.... τις ανεπανάληπτες φωτογραφίες του καταπληκτικού Ανυφαντή.

Τρίτη 15 Ιουνίου 2021

5 ΧΡΥΣΑ 3 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΚΑΙ 1 ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΟ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ Κ18

Στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου Κ18 το οποίο διεξήχθη στο Εθνικό Στάδιο Χανίων το Σάββατο 12 Ιουνίου συνέχισαν τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις οι αθλητές στίβου τις Θύελλας κατακτώντας 5 χρυσά ,3 ασημένια και 1 χάλκινο μετάλλιο.
Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε στα 200μ ο Ορλίντ Τζόκα σημειώνοντας ατομικό ρεκόρ με χρόνο 22.71 (άνεμος +0.4) ενώ στα 100μ τερμάτισε δεύτερος με επίσης ατομικό ρεκόρ και χρόνο 11.22 ( άνεμος +2,3)επιβεβαιώνοντας ότι βρίσκεται ανάμεσα στους καλύτερους σπρίντερ στην χώρα μας στην κατηγορία Κ18.
Χρυσό μετάλλιο για τον Άγγελο Μοδιανάκη στην δισκοβολία με βολή στα 46.95μ ενώ στη σφαιροβολία με βολή στα 15.39 κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο πετυχαίνοντας  και στα δύο αγωνίσματα ατομικά ρεκόρ.
Χρυσό μετάλλιο  για τον Κλάιντι Μπεκίρι στα 800μ με χρόνο 2.02.34 ενώ ο ίδιος αθλητής κέρδισε και την κούρσα των 400μ με χρόνο 54.36 συνεχίζοντας τις καλές και σταθερές εμφανίσεις.
Χρυσό μετάλλιο στο μήκος για τον Ευρυπίδη Σκορδυλάκη με άλμα στα 5.18μ στην πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα της Θύελλας.
Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Μιχάλης Μπαριωτάκης στην δισκοβολία με βολή στα 30.61 ενώ χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Διονυσία Σημαντηράκη στον ακοντισμό με βολή στα 20.57μ.
Για την ομάδα της Κισάμου αγωνίστηκαν επίσης Μπραουδάκης Γιάννης 400μ 56.02 4ος-100μ 11.99 10ος,Παπαδογιωργάκης Ευτύχης μήκος 4.89μ 4ος,Διαμαντάκη Ευαγγελία 200μ 28.62 6η, Φαραντάκη Χρυσάνθη σφαίρα 9.16μ 6η- δίσκος 22.02μ 10η,Πατερομιχελάκης Διονύσης μήκος 3.95μ 7ος,Κωνσταντουλάκη Ανδριάνα 100μ 13.66 12η,Γαλαριώτη Άννα δίσκος 17.38μ 12η,Ρέσκα Έλσα δίσκος 13.09 13η ενώ η σκυτάλη 4Χ100 των αγοριών της Θύελλας με τους Δημήτρη Ανουσάκη- Παναγιώτη Σταθάκη-Ευρυπίδη Σκορδυλάκη- Ευτύχη Παπαδογιωργάκη τερμάτισε στην 6η θέση με χρόνο 53.55.